Smart Fine İğne Özellikleri

01 Özellikler

NovoPen, FlexPen, Innolet, NordiPen, Humulin Pen, Humualog Pen, Lantus SoloStar Pen, AutoPen, DiaPen, BerliPen, OmnicanPen adlı enjeksiyon sistemleri ile kullanıma mahsus tek kullanımlık iğnelerdir. İğnelerin koruyucu kılıfı hasara uğramadığı taktirde sterilitesi garanti altındadır. Kullanım öncesi iğneyi bükmeyiniz veya hasar vermeyiniz. Hipoglisemisi olanlarda ve kullanılan malzemelerden birine karşı aşırı duyarlılık gösterenlerde kontraendiktedir.

  • Kullanım Kılavuzu
  • Steril, apirojen, disposable, hipodermik iğne uçlarıdır.
  • Metal kısmı paslanmaz çelik olup, ağrıyı azaltan 3 açılı özel kesime sahiptir.
  • Etilen oksitle sterilize edilmiştir.
  • Lateks içermez.
  •  Optimum insülin akışı için daha geniş iç çap.
  • Maksimum konfor için silikon kaplamalı ekstra ince iğne
  • Ekstra keskin iğne ucu rahat enjeksiyona olanak tanır.
  • İğne uzunluklarının kolay ve güvenli bir şekilde tanımlanması için renk kodlaması

02 Tasarım

Steril, apirojen,disposable,hipodermik tek kullanımlık iğne uçları Bir kutu 100 adet insülin iğnesi içerir. Uluslarası üretim kalite güvencesi ile ( CE ) ISO 13485 Türkiye’de üretilmiştir. 32G ve 31G kalınlıklarında 4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm uzunluklarında üretilmiştir. Plastik kısım polipropilen, çelik kısım ise paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Sterilizasyon etilen oksitle yapılmıştır. Latex içermez. Üçlü keskinleştirme işleminden geçmiş çift yönlü sivri uçta uygun çap tercih edilerek ve metal kısımda silikon kaplama uygulanarak acı hissi minimize edilmiştir. Tüm insülin enjeksiyon kalemleriyle uyumludur.

03 İnsüline Başlarken

İnsüline ilk defa başlayan hastalara hekim tarafından insülin iğne ucu reçetelendiğinde diyabet eğitim hemşireleri tarafından iğne ucunun uzunluğuna göre enjeksiyon teknik eğitimi de verildiğinin bilindiği, bu nedenle hastalara reçete edilen insülin iğne uçlarının hekimin bilgisi dışında değiştirilmemesi için insülin iğne uçlarının sadece aynı uzunlukta olanlarının Medula Eczane Provizyon Sisteminde eşdeğer yapılması uygulamasının hastalarda oluşabilecek ciddi sağlık risklerinin önlenmesi bakımından gereklidir.

04 Teknoloji ve İnovasyon

İğne ucu üretimlerimiz son teknoloji kullanılarak el değmeden üretilmiş olup, üç boyutlu kamera sistemi ile iğne uclarındaki eğrilikler otomatik olarak tespit edilip ayrıştırılmaktadır. Çift taraflı silikon kullanılmaktadır. Bu sayede geliştirilen ürünlerimizin insülin işleminde hastalar için acı hissi minimum seviyeye indirilmiştir.

Medisec Tıbbi Cihaz Ürünleri olarak bir çok fikrin ortaya çıkmasını sağlarken, daha sonra bu fikirlerin seçilmesi, odaklanması ve şirketimizin hedeflerine en iyi hizmet edecek bir veya birkaç fikrin projelendirilmesini sağlıyoruz. Bu anlamda inovasyon, yaratıcılık ile disiplinli iş süreçlerini bir arada yürütmek asıl hedefimizdir. Yeni ürünün veya yeni özellik eklenmiş eski bir ürünümüzün tekrar pazarlanması ve satış trendinin yüksek tutulmasını sağlayarak, şirketimizin ve müşterilerimizin kazanmasına ve varlığının devam etmesinde bütük rol oynuyoruz.

05 İnsülin Uygulama Teknikleri